15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2018 tarihinde 11:00’de Gelibolu Şehitliğinde Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, Gelibolu Belediye Başkan Vekili sayın Mustafa ÇOBAN, 18’nci Mknz. P. Tug.K. sayın M. Yaşar ARSLANHAN ile şehit, gazi aileleri, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla bir tören gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’ an tilavetinin okunması, şehit mezarlarına karanfil sunulması ile son buldu. Müteakibinde öğle namazı sonrası Gazi Süleyman Paşa Caminde Mevlid-i Şerif okunarak, katılan vatandaşlarımıza yemek ikram edildi.

Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, Gelibolu Belediye Başkan sayın Vekili Mustafa ÇOBAN, Evreşe Belediye Başkanı sayın Ali Kamil SOYUAK ile şehit, gazi aileleri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla saat: 21:00’ de fener meydanından iskele meydanına 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş sonrasında iskele meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA’ nın konuşması,15 Temmuz konulu tiyatral ve semazen gösterisi, şiir okunması ve askeri bandonun konserinin ardından, İlçe Müftülüğü İmam hatiplerince Kur’an tilaveti ve duaların okunmasının sonrasında, 00:13 ‘te tüm ilçe camilerinde Selaların okunması ile 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Etkinliği son buldu.