24 ARALIK 2017 TARİHİNDE İLÇEMİZDE ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ DÜZENLENDİ

 

Hz. Mevlana Celalettin Rumi’ nin vuslata ayrılışının 744. yılında Gelibolu Mevlevihane’sinde düzenlenen Şeb-i Arus törenine Çanakkale Valimiz sayın Orhan TAVLI, Kaymakamımız sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanımız sayın M. Mustafa ÖZACAR, 18. Mknz.P.Tug.K. Tuğgeneral sayın Mustafa Yaşar ARSLANHAN, il ve ilçe protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, Bosna Hersek, Kosava, Karadağ, Makedonya, Slovenya, Yunanistan Müslüman toplulukları temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Gelibolu Mevlevihane’sinde yapılan törende konuşan Valimiz sayın Orhan TAVLI “ 1987 yılından günümüze Gelibolu Kaymakamlığı ve Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yaptıkları çeşitli çalışmalar ve dekorasyonlar ile şu anki halini aldığını, Gelibolu Mevlevihane’sinin Ocak 2018 de Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün başlatacağı çalışma ile Mevlevihane’nin bahçesinde yapılacak çevre düzenlemesi ile güzel bir çalışma nın yapılacağı bilgisini verdi.

Şeb-i Arus töreni sancak devir teslimi, sema gösterisi ve gelen misafirlere hediyelerinin verilmesinin ardından son buldu.