KAYMAKAMIMIZ SAYIN HAKAN KILINÇKAYA' NIN 14 MART  TIP BAYRAMI MESAJI 
 
Doğumundan hayatının sonuna kadar insanoğlunun hayatta kaldığı sürece talep ettiği vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında yer alan sağlık hizmetleri Devletin vatandaşa sunduğu en temel hizmetler arasında yer almaktadır.
 
Sağlık alanında başta hekimler olmak üzere tüm sağlık personelinin eğitimi ve yetiştirilmesi, binaların yapımı ve tıbbi cihazların teminiyle, bu büyük organizasyonda Türkiye örnek ülkeler seviyesine gelmiştir. Devletimizin bu alanda tüm vatandaşlarına eşit bir şekilde hizmet sunmak üzere yurt genelinde teşkilatlandırdığı sağlık alanında, hizmet kalitesi ve bu alana ayrılan bütçe de her geçen gün artmaktadır.
 
Tüm vatandaşlarımızın hastalıklardan korunması, hasta olduğunda da kısa sürede ve etkin bir şekilde tedavisi için gelişen tıbbın imkânlarının sunulması için hekimlerimizin yetiştirilmesi kadar görevi başındaki hekimlerimizin ve tüm sağlık personelinin kendilerini geliştirmeleri önem arz etmektedir.
 
Her yıl 14 Mart tarihinde kutladığımız Tıp Bayramı’nın sadece sorunların dile getirildiği bir gün gibi algılanmasından ziyade, toplumda sağlıkla ilgili, sağlık hizmeti verenlere gösterilmesi gereken itinayla ilgili karşılıklı anlayış ve hoşgörünün ön plana çıkarılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Görevi başındaki hekimlerimizin her türlü çirkin saldırıdan uzak tutulması konusunda alınan güvenlik tedbirleri ve sağlık tesislerimizde vatandaşımızın da arzu ettiği sağlık hizmetini alabilmesi noktasında ülkemizde güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Ayrıca dünya çapında dikkat çeken operasyonlara imza atan hekimlerimizin sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla, gelişen ve büyüyen ülkemizin bölgesinde ve dünyada örnek ülkeler arasındaki yerini koruması en büyük temennimizdir.
 
Bu vesileyle sağlığımızı emanet ettiğimiz, bugün sınırlarımızın ötesinde de Mehmetçikle birlikte görev yapan tüm hekimlerimizin ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar, mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.