KAYMAKAMIMIZ SAYIN HAKAN KILINÇKAYA’ NIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

        Muhtarlık; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasimizin en eski örneğini teşkil eden, bir kurumudur. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesini görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda gelecekleri ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

        Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.

        Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, İlçemizde görev yapan tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü kutluyorum.