KAYMAKAMIMIZ SAYIN HAKAN KILINÇKAYA' NIN 19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün; Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun’da atılan ilk adımın 100. yıl dönümünü bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919; dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddederek, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararınınkurtaracağına inanan Atatürk’ün cumhuriyetle taçlanacak bağımsızlık mücadelesine başladığı gündür.

Türk milleti, hürriyetini zincire vurmak isteyen işgal ve çıkar planlarına karşı amansız bir mücadele vermiş, al bayrağımızı Anadolu’nun her köşesinde bir daha inmemek üzere tüm ihtişamı ile dalgalandırmıştır.

Ülkemizin sadece ekonomik değil,sosyal kalkınma ve medeniyet yürüyüşü anlamında da geleceğini şekillendirecek olan siz gençlerin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde,Türkiye Cumhuriyeti Devleti, güçlü bir ülke olarak ilelebet yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu vatanı emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, saygılar sunarım.